اختلال خواب و دلایل آن
  1. خانه
  2. دسته‌بندی نشده
  3. اختلال خواب و دلایل آن

اختلال خواب و دلایل آن

اختلال خواب و دلایل آن

اختلال خواب

اختلال خواب و دلایل آن : بسیاری از افراد به دلیل بیماری های روحی، مسائل و مشکلات جسمی و یا علل محیطی دچار درجاتی از اختلال خواب می‌شوند که به صورت موقت رخ می دهد و با رفع عامل زمینه‌ای اختلال خواب برطرف میشود.
در صورتی که این روند ادامه پیدا کند نیازمند درمان خواهد بود.
به طور متوسط هر فرد در شبانه روز ۷ تا ۸ ساعت نیاز به خواب شبانه دارد . میزان نیاز به خواب در نوزادان حدوداً ۱۹تا ۲۱ ساعت است و با افزایش سن میزان نیاز به خواب کاهش پیدا میکند.
اختلالات خواب شرایطی هستند که بر توانایی خوب خوابیدن به طور منظم اثر میگذارند. این اختلالات چه بر اثر یک بیماری جسمی ایجاد شود و چه به دلیل استرس بیش از حد، روز به روز شایعتر می شوند .
طبیعی است که برخی از افراد در هنگام خواب و به صورت موقت دچار بیخوابی شوند اما طبیعی نیست که مرتب شبها از خواب بیدار شوند یا در طول روز احساس خواب آلودگی کنند. اختلالات خواب به زیاد یا کم خوابیدن، خواب منقطع، نرفتن به مرحله خواب عمیق و سخت به خواب رفتن اطلاق می گردد. با توجه به نوع اختلال خواب افراد ممکن است به سختی به خواب بروند و در طول روز احساس خستگی فراوان کرده و قادر به تمرکز و انجام کارهای روزمره نبوده در نتیجه انرژی ،خلق و خو و حافظه آنها دچار اختلال خواهد شد .
یکی از مهمترین دلایل اختلال در خواب افسردگی و استرس است که اگر این افسردگی و استرس درمان نشود می تواند عامل مهمی برای کابوس‌های شبانه، حرف زدن و راه رفتن در خواب، شب ادراری کودکان به دلیل ترس و…. باشد. از علل دیگر آن اختلالات تنفسی نظیر آلرژی و تکرر ادرار شبانه، درد مزمن و التهاب مفاصل و استرس باشد.

اختلال خواب از مشکلات شایع بوده که می تواند در حوزه مغز و اعصاب می باشد بیماران عزیز می توانند از خدمات مطب دکتر روشنک تیرداد متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات برای درمان و تشخیص این بیماری استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشتهٔ پیشین
سردرد ناشی از مصرف مُسكن
نوشتهٔ بعدی
صحبت کردن در خواب
فهرست